"Százhúsz éve született legszeretettebb költőm, József Attila, aki törésről törésre élte az életét, és a világirodalom legszebb sorai törtek elő sebeiből. A POKET csapatával együtt szerettük volna megfogni a kezeteket, és az ő verseivel végigmenni együtt ezen az éven, megtalálni benne minden apró összekapaszkodást, mosolyt, igazságot és békességet. Próbáljunk a világ nehézségei
ellenére is bátran, könyvvel a zsebünkben, analóg módon, nyitott szemmel járni a természet részeként."
(Vecsei H. Miklós)
Sírok, írok a Fiumeiben – Sétálókötet a Fiumei Úti Sírkertben
Budapesten, a Fiumei úti sírkertben sétálva, a síremlékek mellett meg-megállva emlékezhetünk: a könyv lapjain megelevenednek az egykor élő emberek, megismerhetjük egy-egy gondolatukat, és a síremlékük érdekes, sokszor meglepő történetét. A kedves Olvasó kezében tartott kis könyvben 50 név van: 50 író neve. 50 név, 50 életrajz, 50 idézet és 50 síremlék.
A Fiumei úti sírkert több mint temető: kívánjuk, hogy a temetőben tett séta során – a könyvben olvasható életutak és idézetek közt szemezgetve – minél jobban megismerjék múltunk nagyjait!
Vállalkozhat-e egy irodalmi séta a maga töredékességében, helyszínek egymáshoz rendelhetőségében az életmű bemutatására? Megismerhetjük-e a költőt a város által? Felismerjük-e őt az épületek, terek, utcák sokasága révén?
Egy ember története sosem egy ember története csak. Barátságoké, alkotásé, vacsoráké, szabad levegőé, társalgásé, elbújásé is, s ezek a csempékként egymáshoz illesztett kis képek adják ki az elmúló jelent – egy élet döntéseit, látványát, történelmét. Ami az övé volt. És ami már a mienk. Erről szólnak az emléktáblák, a szobrok, a városi domborművek – és erről szól a séta is, amivel Radnóti nyomába eredhetünk.
Fogadjátok szeretettel a kötetben Radnóti Miklós Budapestjét, az általa is koptatott utcákat, ahogy siklanak talpunk alá, hallgassátok, hogy mit mesél a város, és azok a velünk élő művészek, tudósok, akik legszemélyesebb gondolataikat osztják meg Radnótiról és az ő költészetéről.